• Innowacja Pedagogiczna steward/stewardessa

  Cele szczegółowe innowacji i sposoby ich realizacji:

  poszerzenie wiedzy z zakresu obsługi ruchu lotniczego, poznanie specyfiki pracy na lotnisku i obsługi terminali, zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, zwiększanie zakresu branżowych umiejętności językowych, spotkania z pracownikami lotniska i stewardessami, realizacja zajęć praktycznych w porcie lotniczym, zajęcia z wizażystką, poszerzenie wiedzy z zakresu savior-vivre'u i kultury osobistej.

  więcej...

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

Kolejny sukces uczniów ZSG-H z historii

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 15 maja 2015 10:44

14 maja 2015 roku odbyła się gala finałowa V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego z cyklu ,,Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego pt. „Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój”. Konkurs był organizowany przez Niepubliczne Centrum Edukacji ,,Kubajak” i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Poprawiony: piątek, 15 maja 2015 10:49
Więcej…
 

Pielgrzymka Rzym

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 15 maja 2015 10:39

Pielgrzymka Życia, cudowny wyjazd do Wiecznego Miasta, Asyżu, Manoppello, Lanciano.

Pielgrzymka była uwieńczeniem akcji "Różaniec  za różaniec", która została  rozpropagowana przez Katechetę Panią Katarzynę Kluba. Rozdaliśmy ponad 150 różańców. Pomysł i różańce  otrzymaliśmy od Siostry Nikoli Grzegorzek Służebniczki NMP.  Pomysł polegał na  tym , by  każda osoba , która otrzyma różaniec, przez cały Rok życia Konsekrowanego modliła sie za siostrę, która go przysłała. Konsekwencją tej akcji było stworzenie pamiątkowej księgi "Daru młodzieży dla Ojca Świętego na Rok Życia Konsekrowanego" , która zawiera nazwiska osób, które zdecydowały się podjąć modlitewne wezwanie.

Poprawiony: piątek, 15 maja 2015 10:49
Więcej…
 

Śp. Piotr Wiórek

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 22 kwietnia 2015 08:17

Dnia 22 kwietnia 2015 r. zmarł śp. Piotr Wiórek  - długoletni nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.
Dnia 25 kwietnia (sobota) 2015 roku o godzinie 11:00 pożegnamy w bólu kolegę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele 
Św. Apostołów Piotra i Pawła. w Tarnowskich Górach.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 13:25
 

XX Ogólnopolski Turniej Na Najlepszego Ucznia W Zawodzie Cukiernik

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 28 kwietnia 2015 11:53

XX OGOLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

W dniach 13, 14,  15 kwietnia bieżącego roku we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Jednym z 21 uczestników była uczennica naszej szkoły z klasy III PC Dorota Sus zajmując 12 miejsce i uzyskując tytuł finalisty. Dorota praktykę zawodową odbywa w Piekarni – Cukierni Pani Małgorzaty Szyguły w Świniowicach.

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 11:55
Więcej…
 

Sukces uczniów ZSG-H w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:03

Sukces uczniów ZSG-H w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu

Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”

17 kwietnia 2015 roku odbył się finał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”. Składał się od z dwóch części. W pierwszej laureaci konkursu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową finansowaną przez kurię diecezji gliwickiej, w czasie której zwiedzili kilka zabytków Śląska. Pierwszym z nich był kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Cetnawie. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią kościoła i parafii, która ma już ponad 760 lat. Sama świątynia powstała w XVI wieku i utrzymana jest w stylu gotyckim. Piękno budowli podkreśla bogaty wystrój oraz wspaniałe wykonane we Włoszech renesansowe kasetony, stanowiące unikalne dzieło w skali kraju.

Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2015 10:50
Więcej…
 

8 Smaków Europy

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 31 marca 2015 09:40


W niedzielę o godzinie 14:05 zapraszamy do TVS na program z udziałem naszych uczniów:

Rafała Mudraka
Natalii Glowania
Dawida Fabiańczyka
Grzegorza Bienia
Mateusza Broncla

 

https://www.youtube.com/watch?v=NpJpmUhcHTM

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 09:56
 

Śp. Domicela Doniec

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 marca 2015 11:53

Dnia 29 marca 2015r. zmarłą śp. Domicela Doniec - długoletni nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.  Była nauczycielem sumiennym i  oddanym młodzieży.

Dnia 01 kwietnia 2015 roku o godzinie 11:00 pożegnamy w bólu koleżankę.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 09:08
 

Konkurs "Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni"

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 28 marca 2015 18:20

2 marca 2015 roku w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość związana z zakończeniem I regionalnego etapu konkursu "Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni". Zarówno w konkursie jak i spotkaniu brali udział uczniowie z trzech województw : śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego. Konkurs nie zaistniałby bez wsparcia i życzliwości środowiska Kombatanckiego: żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związku Młodocianych Więźniów Politycznych „Jaworzniaków” , którzy służbie Ojczyźnie oddali swoje najlepsze lata życia. Oprócz weteranów w spotkaniu brali udział: Tomasz Smolarz Wojewoda Dolnośląski, Beata Pawłowicz Kurator Dolnośląski oraz przedstawiciele instytucji samorządowych. Konkurs swoim patronatem oraz opiekę merytoryczną objął Pion Edukacyjny wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, na czele z Panem dr Wojciechem Trębaczem.

Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015 12:01
Więcej…
 

„Wariacje naleśnikowe”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 21 marca 2015 17:36

Warsztaty przedmiotowe dla gimnazjalistów pod tytułem „Wariacje naleśnikowe” odbyły się w dniu 16 stycznia 2015r. oraz 13 luty 2015r. pod opieką nauczycieli Katarzyny Jendrysek i Lidii Sosnowskiej. Odwiedziła nas grupa z Gimnazjum w Świerklańcu oraz grupa z Gimnazjum nr 5 w Rybnej. Uczniowie zapoznali się z sposobami sporządzania ciasta naleśnikowego, które można było wykorzystać do potraw na słodko i na słono. Ćwiczyli samodzielnie umiejętność sporządzania naleśników w różnych wersjach a później zwiedzali Naszą Szkołę i zapoznali się z ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2015/2016. Obserwując ich zadowolone miny i satysfakcje z dobrze wykonanej pracy, mamy nadzieję spotkać się podczas rekrutacji.

Poprawiony: sobota, 21 marca 2015 17:37
 

Ciasto kruche na słodko i na słono – kolejna odsłona

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 21 marca 2015 17:34

Pod tym hasłem w dniu 11 marca w naszej szkole znowu spotkaliśmy się z gimnazjalistami. Tym razem odwiedziła nas grupa młodzieży z Gimnazjum nr 4 z Tarnowskich Gór. Zadania, które mieli do wykonania były takie same jak dla poprzednich grup.

Więcej…
 

Finał konkursu historycznego

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 07 marca 2015 12:32

Wręczono nagrody laureatom IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Polskie Państwo Podziemne 1939-1945. Akcja 'Burza' i Powstanie Warszawskie"

Dnia 23 lutego 2015 roku w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12 laureatom i autorom prac wyróżnionych Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Akcja <Burza> i Powstanie Warszawskie".

Organizatorami konkursu był WOM Bielsko Biała wraz ze Stowarzyszeniem Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej oraz Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Zarządem Okręgu Śląskiego w Katowicach.

Na uroczystość przybyli honorowi patroni konkursu lub ich przedstawiciele oraz zaproszeni goście. Z grona patronów konkursu byli obecni: Jacek Falfus, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty. Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę reprezentował dr Andrzej Krzystyniak Pełnomocnik ds. Współpracy ze Środowiskiem Kombatanckim, a Wojewodę Śląskiego Piotra Litwę, Wicewojewoda Piotr Spyra.

Poprawiony: sobota, 07 marca 2015 12:37
Więcej…
 

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 11 marca 2015 11:40

Dnia 10 marca o godzinie 10 odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach wojewódzki etap II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Brało w nim udział 56 uczniów zakwalifikowanych po etapie szkolnym, którzy przybyli wraz z opiekunami. Po miłym przywitaniu i zarejestrowaniu uczestników przystąpili oni do pisania testu konkursowego. Po skończeniu pisania prac konkursowych uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez dyrektora Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności pana Roberta Ciupę do zwiedzania Muzeum Izby Pamięci KWK ,,Wujek”. Po przybyciu na miejsce okazało się, że przewodnikami po tym miejscu będą ludzie, którzy byli bezpośrednimi uczestnikami tamtych wydarzeń. Byli panowie: Stanisław Płatek- przewodniczący komitetu strajkowego z pamiętnych dni grudniowych 1981 roku, oraz jego bliski współpracownik Krzysztof Pluszczyk.

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 14:30
Więcej…
 

Konkurs Historyczny ,,Krąg"

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 19 lutego 2015 11:58

Dnia 18.02.2015 dotarły do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wyniki z przeprowadzonego wcześniej Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Krąg". Konkurs odbył się w dwu kategoriach, w których przygotowywał uczestników magister Paweł Janicki. Pierwsza był to test z ogólnej wiedzy historycznej z uwzględnieniem historii danego regionu Polski. Bardzo dobry wynik osiągnęła w nim uczennica klasy IV Technikum Hotelarskiego Agnieszka Sobala zdobywając wyróżnienie II stopnia w kraju. Jej koleżanka z klasy Klaudia Miśkiewicz zajęła pierwsze miejsce w szkole. Drugą kategorią było przygotowanie prac i albumów na temat: ,,Zabytkowe budowle mojego regionu". Spośród prac wysłanych z ZSG-H pierwsze miejsce w szkole zdobyła Agniszka Sobala z IV TH, a kolejne miejsca i wyróżnienia zdobyły: Aneta Majchrzyk z klasy III K i Paulina Nierychło z klasy I TT


Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 11:04
 

CIASTO KRUCHE NA SŁODKO I NA SŁONO

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 09 lutego 2015 19:34

"CIASTO KRUCHE NA SŁODKO I NA SŁONO" Pod tym hasłem w dniu 28 stycznia w naszej szkole odbyły się kolejne już warsztaty dla gimnazjalistów. Odwiedziła nas grupa młodzieży z Gimnazjum  nr 1 z Tarnowskich Gór pod opieką pani Beaty Koparskiej. Warsztaty miały na celu zapoznanie zainteresowanych uczniów  formą zajęć z przedmiotów zawodowych. Gimnazjaliści własnoręcznie wykonali kruche ciasteczka formując je na różne sposoby – to na słodko. Na słono natomiast sporządzili parówki w cieście i pizzerinki – to na słono! Z pełnym zaangażowaniem pracowali pod opieką naszych nauczycieli zawodu pani Jolanty Mazur – Pogody  oraz Elżbiety Zawartki. Podczas wykonywania zadania mogli także liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek z klasy II PC.: Agnieszki Pietron, Pauliny Muc, Piotra Gruszki, Wojtka Pomykały oraz Dawida Brzęczka, którzy wspaniale wywiązali się z powierzonych im zadań. Nasi goście poradzili sobie doskonale i obserwując podczas pracy ich skupione a zarazem zadowolone miny można było wysnuć wniosek, że sprawiło im to wiele satysfakcji. Gimazjaliści mieli także okazję zwiedzić budynek szkoły i zapoznać się z ofertą kształcenia przygotowaną na rok szkolny 2015/2016. Opuszczali nasza szkołę zadowoleni i…..najedzeni.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi w przyszłości  podczas rekrutacji. Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2015 11:22
 

Lekcje WFu w Gastronomiku - na zimowo

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 30 stycznia 2015 12:56

Lekcje WFu na zimowo - Gastronomik Szaleje

Pobierz

Poprawiony: piątek, 30 stycznia 2015 13:07
 

XX Turniej Na Najlepszego Ucznia W Zawodzie Cukiernik

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 29 stycznia 2015 08:32

W dniach 21 i 22 stycznia bieżącego roku odbył się Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Wzięła  w nim udział uczennica klasy III PC Dorota Sus i zajęła II miejsce. Znalazła się tym samym w gronie laureatów i w kwietniu wystartuje w etapie ogólnopolskim tego turnieju, który jak co roku ma miejsce we Wrocławiu. Dorota praktykę zawodową odbywa w Piekarni – Cukierni Pani Małgorzaty Szyguły w Świniowicach.

Poprawiony: czwartek, 29 stycznia 2015 08:39
Więcej…
 

XX Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 26 stycznia 2015 10:54

W dniach 21 i 22 stycznia 2015 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie XX Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. W Turnieju brali udział uczniowie ZSG-H Michał Niewiadomski i Mateusz Pasieka z kl. III PC. Etap praktyczny został zorganizowany w nowoczesnym, uruchomionym w 2014 roku zakładzie piekarskim pana Antoniego Króla w Katowicach Podlesiu. Uczniowie klas trzecich z naszego województwa mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami piekarskimi.

Poprawiony: poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:00
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 6

Nowe kierunki kształcenia z InnowacjamiWięcej w dziale kierunki kształcenia oraz rekrutacja

Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości