• Innowacja Pedagogiczna steward/stewardessa

  Cele szczegółowe innowacji i sposoby ich realizacji:

  poszerzenie wiedzy z zakresu obsługi ruchu lotniczego, poznanie specyfiki pracy na lotnisku i obsługi terminali, zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, zwiększanie zakresu branżowych umiejętności językowych, spotkania z pracownikami lotniska i stewardessami, realizacja zajęć praktycznych w porcie lotniczym, zajęcia z wizażystką, poszerzenie wiedzy z zakresu savior-vivre'u i kultury osobistej.

  więcej...

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH ŚPIEWANYCH W JĘZYKACH OBCYCH

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 stycznia 2018 08:50

Dnia 21 grudnia 2017 r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej rozpoczął się kolejny już Szkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych Śpiewanych w Językach Obcych, do którego zgłosiło się sześć klas oraz dwie uczestniczki indywidualne. Konkurs przygotowały i wspaniale poprowadziły pod opieką wychowawców (p. mgr B. Krztoń i p. mgr E. Koncewicz) klasy 4 TH oraz 2 TG b. Zarówno wykonawcy, jak i publiczność doskonale się bawili. Jury w składzie: p. Dyrektor mgr W. Paduch, p. mgr A. Smolarczyk a także p. D. Fleszar, wyłoniło zwycięzców: I miejsce klasa 2 TG b za wykonanie piosenki „Marry Christmas everyone”, I miejsce klasa 3 TT za piosenkę „Jingle bells”, III miejsce klasa 4 TH. Nagrody specjalne przyznano Marcie Woś z klasy 4 TG a oraz Marysi Michalskiej z 4 TT

Poprawiony: piątek, 12 stycznia 2018 08:56
 

Mateusz Guncel MasterChef

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 09 stycznia 2018 07:27

 

Poprawiony: wtorek, 09 stycznia 2018 07:38
 

Życzenia Bożonarodzeniowe

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 12 grudnia 2018 00:00

Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół.
Większość życzy świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy,
że mu kiedyś się przydarzy.
Może cicho bez hałasu
wyjeżdżając gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z wspólnej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli śnieg popada z rana.
Może tak jak to lubicie
licząc dziury na suficie,
sami zresztą chyba wiecie,
gdzie najlepiej się czujecie.
Takie dla Was mam życzenia
w dniu Bożego Narodzenia.


Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,
Szczęśliwego Nowego Roku
życzy dyrekcja,
grono pedagogiczne
oraz wszyscy pracownicy ZSGH.

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 10:40
 

Wigilia dla ubogich

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 22 grudnia 2017 22:14

W dniu 13 grudnia 2017 roku, po raz pierwszy została zorganizowana przez Urząd Miejski w Tarnowskich Górach Wigilia dla samotnych i potrzebujących na rynku tarnogórskim. Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze wraz z innymi instytucjami oraz restauratorami tarnogórskimi pomagali w przeprowadzeniu wigilii. Serwowali potrawy wigilijne oraz obsługiwali uczestników spotkania wigilijnego. Po smakowitych potrawach został tylko zapach.

 

Wigilia w starostwie

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 21 grudnia 2017 09:28

W środę 13 grudnia w świątecznej atmosferze opiekunowie i uczniowie Powiatowej Reprezentacji Młodzieży spotkali się z Zarządem Powiatu Tarnogórskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Krystyna Kosmala, Wicestarosta Stanisław Torbus, Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Susek. Część artystyczną przygotowała młodzież z  Zespołu Szkół Techniczno - Usługowych im. Jana Pawła II i  Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej .Wyjątkowa atmosfera, świąteczne dekoracje, unoszący się zapach choinki, śpiewane kolędy i recytowane wiersze sprawiły, że świąteczne spotkanie pozostanie w naszej pamięci na długo!

Katarzyna Kluba

 

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 09:31
 

NOCNE CZUWANIE MŁODZIEŻY W SALEZJANACH

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 21 grudnia 2017 09:26

Kolejne i ostatnie w tym roku kalendarzowym czuwanie w adwencie odbyło się z soboty na niedzielę z 16/17 grudnia. Tradycyjnie w programie miało miejsce przywitanie, rozśpiewanie uczestników, konferencja, którą poprowadził dziennikarz Marcin Jakimowicz. Było też czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o północy miała miejsce uroczysta Eucharystia w trzecią Niedzielę Adwentu Gaudete czyli Niedzielę Radości. Po Mszy św. było coś dla ciała czyli kiełbaski z grilla . Część II czuwania to nocny turniej siatkówki, karaoke, tańce integracyjne, bilard lub  noc kinomana. Wszystko zakończyło się o 5.30 w Kaplicy krótką modlitwą i rozdaniem nagród i zatańczeniem przed szkoła Belgijskiego. Z naszej szkoły w czuwaniu brały udział trzy uczennice z Kl. I K Wiktoria Jaworek, Sabina Mizera, Magdalena Jakóbik. Były bardzo zadowolone z czasu spędzonego na modlitwie i zabawie. Ja dziękuję dziewczętom za wzorową postawę Katecheta Katarzyna Kluba


 

Wyniki konkursu na „Bożonarodzeniowy Wyrób Cukierniczy”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 20 grudnia 2017 09:45

18 grudnia 2017r. w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na „Bożonarodzeniowy Wyrób Cukierniczy”. Jury w składzie p. W. Paduch, p. L. Sosnowska, p. H. Stepowany, p. G. Gołkowska, p. J. Drzazga, p. E. Zawartka i p. J. Mazur – Pogoda zadecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

I miejsce

Paulina Plaza – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

Mateusz Wysocki  – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

II miejsce

Karolina Korzekwa – Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących

Marta Woś – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

III miejsce

Zuzanna Wolko – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

Oliwia Maruszczyk – Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących

Wyróżnienia:

Elżbieta Badura – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

Agata Jeż –  Szkół Techniczno – Usługowych im. J.P. II

Dawid Zaręba – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci odebrali z rąk Pana  dyrektora Tomasza Respondka – nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez  Restaurację TACO MEXICANO oraz przez Zespół Szkół Gastronomiczno –Hotelarskich.

Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo, ale to bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

 

PRM w Nakle Śląskim

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 grudnia 2017 08:00

Izabella Potempa, Agnieszka Zdunik,      Martyna Budzińska reprezentujące PRM naszej szkoły wraz z Panią Katarzyną Kudlińską wzięły udział w warsztatach pt. ,,Spotkanie z kulturą", które zorganizowane zostały przez Powiatową Reprezentację Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śl. Celem warsztatów było przybliżenie młodzieży historii Pałacu w Nakle Śląskim.

 

Warsztaty Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w ZSA-P

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 grudnia 2017 07:58

W dniu 20 listopada 2017r. w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w Zespole Szkół Artystyczno - Projektowych w Tarnowskich Górach odbyły się ,,Warsztaty typograficzne” dla Reprezentacji Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Paulina Kurek, Sandra Poremba, Natalia Pietrzyk oraz Pani Katarzyna Gąsewicz - Kluba - opiekun PRM. Po uroczystym powitaniu zebranych gości przez panią Dyrektor Jolantę Plotecką, nauczyciele - opiekunowie PRM wraz z uczniami poszczególnych szkół wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentacje. Na początek uczeń klasy II Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych zaprezentował zasady tworzenia druku 3D. Następnie pani dr hab. Katarzyna Kroczek- Wasińska poprowadziła wykład z podstaw typografii, po czym zaproszeni uczniowie udali się na warsztaty typograficzne prowadzone przez panią K. Kroczek – Wasińską i pana M. Jankowskiego, w ramach których stworzyli kompozycję literniczą tworzącą napis Powiatowa Reprezentacja Młodzieży. W międzyczasie goście częstowali się słodkościami, a na koniec zaprezentowali swoje dzieło. Nad wszystkim czuwała pani Dorota Rurainska opiekun PRM w ZSA-P.

 

 

„Festiwal żuru i grzybowej”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 07 grudnia 2017 09:57

Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach pod patronatem Pani Poseł na Sejm Barbary Dziuk

 

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie 5 porcji zupy grzybowej lub 5 porcji żuru wg własnej receptury i zaprezentowanie komisji wraz z krótkim opisem wykonanej potrawy

 

Zgłoszenia udziału na adres szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 15.12.2017r.

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie internetowej szkoły: www.zsghtg.pl

Sponsorem nagród jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

 

Regulamin FestiwaluRegulamin Festiwalu


Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 10:10
 

Gotowanie z Masterchefem

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 06 grudnia 2017 08:54

W dniu 27.11.201 7r mieliśmy zaszczyt  gościć na lekcjach w klasie I Tg z pracowni gastronomicznej Mateusza Güncela finalisty  VI edycji programu MasterChef . Na prośbę  pani H. Stepowany  Mateusz przeprowadził warsztaty dla młodzieży  z tematu „Wykorzystanie mleka w gastronomii” .

Uczniowie byli zachwyceni  nie tylko obecnością Mateusza ale również dlatego, że  mogli sporządzić na zajęciach pod kierunkiem Mateusza potrawy które nie robi się na co dzień:

 • Panna Cotta
 • Zupa „Nic”
 • Creme brulee

 

Relacja ze spotkania z Przewodnikiem Górskim

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 29 listopada 2017 08:11

Spotkania z  profesjonalistami i ludźmi z pasją to zajęcia, które w wyjątkowy sposób potrafią wzbogacić naszą wiedzę, umiejętności i  rozbudzić ciekawość świata. Takie spotkanie odbyło się w środę 22 listopada 2017 r. w naszej szkole.  Zupełnie przypadkowo w podróży pociągiem  z  Warszawy do Katowic poznałam Panią Małgorzatę Janotę Przewodnika Górskiego, która  przyjęła zaproszenie na zajęcia  w  ramach przedmiotu Organizacji Imprez i Usług Turystycznych. W spotkaniu uczestniczyła  klasa II i III technikum o profilu turystycznym . Pani Małgorzata Janota okazała się niewyczerpanym  źródłem informacji. W piękny, ciekawy i obrazowy sposób opowiadała o wielu wyprawach, pasmach  górskich w Polsce i zachęcała młodzież do poznawania i korzystania z wielkiego bogactwa jakim są góry  jak również odwiedzania miast i ciekawych miejsc w naszym regionie. Mówiła o historii turystyki, prężnie działającym  PTTK w Tarnowskich Górach,  a także o tak oczywistych sprawach jak ubiór, obuwie, zasady bezpieczeństwa w górach, przewodnictwa turystycznego. Każdy mógł obejrzeć odznaki i legitymacje przewodnickie należące do Pani Małgorzaty, które są dowodem  ogromnej wiedzy, doświadczenia  i profesjonalizmu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się autentyczne opowiadania o wyjątkowych  i ciekawych zdarzeniach dotyczących  turystów i zdarzeń w pracy przewodnika nierzadko wywołujące uśmiech  choć z dreszczykiem emocji.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Janocie za wizytę w  Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Tarnowskich Górach  - nauczyciel Katarzyna  Gąsewicz - Kluba

 

BEATA KUBICA – stypendystką Prezesa Rady Ministrów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 listopada 2017 12:04

20 listopada 2017r. w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018. Wśród 61 wyróżnionych uczniów znalazła się Beata Kubica – uczennica klasy IV TGA.

O stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli się ubiegać uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej z dziedzin wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Śląski wicekurator oświaty Dariusz Domański pogratulował sukcesu wszystkim stypendystom oraz nauczycielom, rodzicom jako tym, którzy wspierają młodych ludzi na ich ścieżce rozwoju.

Galę wręczenia dyplomów stypendialnych Prezesa Rady Ministrów uświetniły występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

 

Konkurs „Bożonarodzeniowy Wyrób Cukierniczy”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 31 października 2017 14:24

 

Regulamin do pobraniaKarta zgłoszenia


Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 14:33
 

Dzień Edukacji Regionalnej

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 31 października 2017 07:56

20  października 2017 r. w ramach Dnia  Edukacji Regionalnej uczniowie klas: II TG „a”, II K  z wychowawcami : p. Beatą Woźną, p. Michałem Cabanem zwiedzali Sztolnię Czarnego Pstrąga  w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie w/w obiektu uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli  od szybu Sylwester . Ma on głębokość 30 metrów. Uczestnicy ,wsłuchując się w  ciekawe opowieści przewodnika,  przepłynęli  łodziami 600 metrowy odcinek   i wyszli na powierzchnię  schodami  szybu Ewa.  W wycieczce uczestniczyły również panie :  wicedyrektor Wiesława Paduch oraz kierownik warsztatów szkolnych Lidia Sosnowska

Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 07:58
 

„Leśna ścieżka poznawcza” klasy IV TGA

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 24 października 2017 10:30

Uczniowie klasy IV TGA wspólnie z opiekunami  p. J. Pogoda i p. E. Zawartką w ramach Dnia Edukacji Regionalnej wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Brynek. Młodzież zapoznała się z ekosystemem leśnym naszego regionu oraz celowością i trudem pracy leśników.  Zwieńczeniem długiego spaceru po wilgotnym i mglistym lesie było ciepło kominka i pieczone kiełbaski.

 

 

Wizyta w Sejmie Śląskim w Katowicach

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 16 października 2017 08:52

11 października 2017 r. uczniowie Gastronomika wraz Powiatową Reprezentacją Młodzieży uczestniczyli w spotkaniu z Panią Lucyna Ekkert - Radną Sejmiku Śląskiego w gmachu Urzędu Marszałkowskiego. Pani Lucyna Ekkert zaprosiła PRM z okazji 95-lecia Sejmu Śląskiego. W czasie spotkania uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali prelekcji na temat samorządu terytorialnego i historii Sejmu Śląskiego wygłoszonego przez Panią Ekkert.  Następnie młodzież zwiedzała gmach Urzędu Wojewódzkiego i poznawała jego historie. Dla wielu uczestników była to pierwsza i miejmy nadzieję  nie ostatnia wizyta.

Opiekun Powiatowej Reprezentacji Młodzieży  Gastronomika  Katarzyna Gąsewicz - Kluba

 

XVII Dzień Papieski

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 16 października 2017 08:51

Jak co roku w naszej szkole 6 września 2017 r. odbył się Dzień Papieski to nasza Wielka Tradycja.  Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa "Idźmy naprzód z nadzieją" .

Nie ma jednego klucza do tajemnicy Jana Pawła II, ale bez wątpienia jednym z najważniejszych jest nadzieja. George Weigel nie przypadkiem zatytułował swoją biografię Jana Pawła II „Świadek nadziei”. Tak sam papież przedstawił siebie, występując na forum ONZ w 1995 r.: „Staję przed wami jako świadek: świadek godności człowieka, świadek nadziei, świadek pewności, że los każdego narodu spoczywa w dłoniach miłosiernej Opatrzności”. „Przekroczyć próg nadziei” – to tytuł książki Jana Pawła II. Nieprzypadkowo. Nadzieja kojarzy się z wędrowaniem do celu, jak Abraham do Ziemi Obiecanej. Jan Paweł II był pielgrzymem na niespotykaną skalę. Odwiedził 129 krajów podczas 104 podróży, pokonując 1 247 613 kilometrów, co odpowiada ponad 30 okrążeniom Ziemi. W samych Włoszech odbył 146 wizyt. Odwiedził też wszystkie, prócz 16, z 336 rzymskich parafii. „Ziemią Obiecaną” papieża był człowiek. Szedł na jego spotkanie, aby go zapraszać do wspólnej wędrówki w stronę Boga, w stronę lepszego życia, w stronę nieba.

Nasza Uroczystość Szkolna była  bardzo szczególna, były wspomnienia dotyczące osobistych spotkań z Janem Pawłem II  , w piękny sposób przedstawili to uczniowie odgrywając rolę właśnie tych osób jak kolegów Jana Pawła II,  rodziny spotkanej na górskim szlaku, osieroconego młodego człowieka czy górala. Nie zabrakło też żartobliwych wspomnień o św. Janie Pawle II  Były piękne piosenki i szczególnie ta ukochana przez Papieża  i młodzież "Barka" , w której poczuliśmy się Jednością kiedy zaśpiewaliśmy ją trzymając się za ręce.    Bardzo dziękuję każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w tegoroczny Dzień Papieski.

Katecheta Katarzyna Gąsewicz - Kluba

 

Lekcja wychowawcza na Komendzie Powiatowej Policji

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 08:49

11 października 2017r. w ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy IV TGA wzięli udział w zajęciach prowadzonych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii zapoznali uczniów z zasadami rekrutacji do pracy w policji oraz specyfiką zawodu. Młodzież zapoznała się również z organizacją, zarządzaniem i strukturą tarnogórskiej Policji.

 

 

Maturzyści na „Salonie Maturzystów 2017”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 08:48

12 września 2017r. maturzyści naszej szkoły z klas IV TGA, IV TGB, IV TT oraz IV TH wspólnie z wychowawcami wzięli udział w „Salonie Maturzystów 2017” organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w murach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas salonu uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami uczelni wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach i przebiegu studiów, perspektywach zatrudnienia. To była znakomita okazja, żeby uczniowie klas maturalnych dostali informację o czekającym ich w maju egzaminie z „pierwszej ręki”. Służyły temu spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 08:54
 

Gwarki 2017

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 15 września 2017 10:08

10 września 23 uczniów szkoły uczestniczyło wraz z opiekunami  w pochodzie Gwarkowskim. Sześciu  wcieliło się w postacie historyczne ( poeta- Walenty Roździeński, autor „Officina ferraria”, hutnicy). Pozostali reklamowali nauczane kierunki w ZSG-H.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

Nowe kierunki kształcenia z InnowacjamiWięcej w dziale kierunki kształcenia oraz rekrutacja

Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości