• Innowacja Pedagogiczna steward/stewardessa

  Cele szczegółowe innowacji i sposoby ich realizacji:

  poszerzenie wiedzy z zakresu obsługi ruchu lotniczego, poznanie specyfiki pracy na lotnisku i obsługi terminali, zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, zwiększanie zakresu branżowych umiejętności językowych, spotkania z pracownikami lotniska i stewardessami, realizacja zajęć praktycznych w porcie lotniczym, zajęcia z wizażystką, poszerzenie wiedzy z zakresu savior-vivre'u i kultury osobistej.

  więcej...

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 01 kwietnia 2016 11:09

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich wykazują swoje umiejętności na różnych polach!

31 marca 2016 roku odbyło się wręczenie nagród w XVI Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Odkrywcy innych światów w kinie" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Konkurs organizowany był  pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rybnika. Jego celem było propagowanie kultury filmowej, rozwijanie umiejętności analizy zjawisk związanych ze współczesną kinematografią, kształtowanie różnych form wypowiedzi artystycznej oraz inspirowanie do własnych poszukiwań w świecie szeroko pojętej kultury. Tegoroczną inspiracją były następujące filmy:

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2016 11:11
Więcej…
 

Nasze Olimpiady

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 01 kwietnia 2016 11:08

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach, zarówno zawodowych jak i ogólnokształcących osiągając szereg sukcesów. Wśród nich są także konkursy z historii i wiedzy o społeczeństwie, w których corocznie zajmują wysokie miejsca na poziomie województwa, regionu czy też kraju. Biorą też udział w Ogólnopolskich Olimpiadach tematycznych. W ostatnich miesiącach były to dwie- pierwsza to Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W etapie szkolnym brało w niej 12 uczniów z czego dwoje Klaudia Musiał i Marcin Czajkowski zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2016 11:12
Więcej…
 

Ogłoszenie

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 18 marca 2016 08:49

Msze św. za ś.p. Piotra Wiórka -  gdyby ktoś chciał uczestniczyć

 

23 kwietnia o godz. 18.00

W kościele MB Królowej Pokoju (Konwikt)

- msza zbiorowa za zmarłych

 

29 kwietnia o godz. 18.00

W kościele św. Anny (ul. Gliwicka)

- msza ofiarowana od koleżanek i kolegów z Gastronomika

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2016 14:11
 

EuroWeek – Szkoła Liderów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 18 marca 2016 08:50

W dniach 06.03.– 10.03.2016 r.18 uczniów naszej szkoły z klas pierwszych , drugich i trzecich pod opieką nauczycieli: p. Alicji Piorun i p. Aleksandry Pilarek  uczestniczyło w warsztatach językowych „EuroWeek – Szkoła Liderów” zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży (EFM). To już   tradycja naszej szkoły. Po raz 3 uczestniczyliśmy w specjalistycznym obozie edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Warsztaty były zorganizowane w Kotlinie Kłodzkiej w Długopolu Dolnym gdzie w otoczeniu pięknej zimowej scenerii uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe. Zajęcia były prowadzone w formie aktywnych warsztatów, gier symulacyjnych, praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców – wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży – Stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy warsztatów mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów wolontariatu europejskiego dotyczących Ameryki Południowej i Środkowej, Afryki oraz Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwości poznania postulatów i aspektów pracy wolontariatu oraz priorytetów Komisji Europejskiej i Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”.

Uczestnicy warsztatów poznali kulturę, tradycje, zwyczaje Wietnamu, Malezji, Kenii, Gwatemali, Turcji, Łotwy, Indonezji, Filipin, Laosu prezentowanych przez przedstawicieli tych krajów goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Zaangażowanie wszystkich uczestników warsztatów oraz wolontariuszy miało wpływ  na poprawienie umiejętności językowych oraz nawiązanie nowych, międzykulturowych przyjaźni.

Na zakończenie obozu młodzież oraz opiekunowie otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w programie „EuroWeek – Szkoła Liderów 2016”.

 

Wielkanocny Konkurs Kulinarny

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 16 marca 2016 12:43

15 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Wielkanocny Konkurs Kulinarny na Potrawę z Jaj. Konkurs adresowany był do uczniów klas gastronomicznych. Choć w naszej szkole uczących się tej profesji jest kilkuset, to zainteresowanych udziałem było niewielu.

Zawód kucharza to dla młodych ludzi pewna praca w niepewnych czasach. Udział w tego typu konkursach kulinarnych to możliwość rozwoju swoich umiejętności i zainteresowań. To etap nie tylko dla najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych, lecz także dla tych którzy chcą pokazać innym, co potrafią i co jest ich pasją.

Śmiało można stwierdzić, że gotowanie jest jak muzyka: aby pięknie grać, trzeba najpierw bardzo precyzyjnie poznać nuty. Jeśli kucharz ma dobre zaplecze i był pilny podczas zajęć, poznał wszystkie zasady, to w przyszłości być może stanie się prawdziwym wirtuozem w swojej dziedzinie. Do tego na pewno dąży nasza profesjonalna kadra nauczycielska, która daje uczniom możliwość startowania w tego typu konkursach kulinarnych.

W konkursie wzięło udział 7 uczniów: Magda Łuczak (II TGb), Aneta Szula (II TGb), Marzena Żydek (II TGb), Daria Stasik (II TGa), Mateusz Wysocki (II Tga), Grzegorz Bien (III K), Mateusz Broncel (III K). Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie potrawy, w której jednym z głównych składników były jaja.

Uczestnicy starannie przygotowali się do konkursu i w skupieniu  wykonywali obmyślone przez siebie potrawy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

Kiedy po dwóch godzinach pracy przedstawili efekty swojej pracy, komisja w składzie Pan dyrektor E. Nowakowski, Pani wicedyrektor W. Paduch, Pani przewodnicząca komisji zespołu przedmiotów zawodowych H. Stepowany, Pani kierownik szkolenia praktycznego T. Gacki oraz nauczyciele zawodu J. Mazur – Pogoda i E. Zawartka miała niełatwe zadanie. Poziom  był bardzo wyrównany, a wszystkie prezentowane potrawy prezentowały się apetycznie. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce - Marzena Żydek (II TGb)

II miejsce - Mateusz Wysocki (II Tga)

III miejsce - Grzegorz Bien (III K)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Jednocześnie w imieniu nauczycieli przedmiotów zawodowych składamy wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom naszej szkoły życzenia pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość.

 

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 12:49
 

Nasza ekipa Na Mistrzostwach Śląska CSGO

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 11 marca 2016 15:20

Zwycieccy szkolnego turnieju cs'a w składzie:

 

Tomasz 'Włochaty' Makowski
Mariusz 'Maniek' Domarecki
Krzysztof 'Peter' Dietrich
Aleksander 'VnS' Gola
Filip 'Szopen' Szopa

wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w CS GO. Po zaciętych meczach niestety nie dotarliśmy do pudła ale i tak było fajnie.
Pozostaje czekać rok i powalczymy znów :)
Poprawiony: piątek, 11 marca 2016 15:38
 

„Regionalny Konkurs Turystyczno-Hotelarsko-Gastronomicznego”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 08 marca 2016 00:00

Szanowni Państwo,

 

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach informuje o organizacji „Regionalnego Konkursu Turystyczno-Hotelarsko-Gastronomicznego” organizowany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Tarnogórskiego, skierowanego do gimnazjalistów. Konkurs zostaje otwarty dnia 1 lutego 2016r. Prace można nadsyłać do 31 maja 2016r.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów zainteresowanych branżą turystyczną, hotelarską lub gastronomiczną. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy uczniów na temat regionu, obecnego potencjału rozwojowego regionu, oferty turystycznej regionu oraz wiedzy na tematy związane z gastronomią (szczególnie regionalną sztuką kulinarną), potencjału związanego z pracą w branży gastronomicznej, zakładów gastronomicznych w regionie.

Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o konkursie wychowawcom klas oraz nauczycielom przedmiotów: język polski, geografia, historia, przyroda, biologia, religia i informatyka. W/w nauczycieli chcielibyśmy poprosić o przedstawienie uczniom najważniejszych informacji o konkursie, o zachęcenie ich do wzięcia udziału w nim oraz o wsparcie uczniów w przygotowywaniu prac konkursowych i wypełnianiu dokumentacji zgłoszeniowej.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu (wraz z formularzem zgłoszeniowym) zamieszczone są w REGULAMINIE (załączonym do niniejszego pisma oraz na stronie internetowej www.zsghtg.pl)

Dla laureatów konkursu przewidziane są dyplomy oraz ciekawe nagrody, które zostaną im wręczone podczas uroczystej gali wręczenia nagród w naszej szkole.

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie w realizacji celu naszego konkursu, które możecie Państwo okazać rozpropagowując informacje o konkursie wśród uczniów Państwa szkoły. Za wszelką pomoc jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni.

Z poważaniem

Organizatorzy konkursu

Wenancjusz Małota

 

ZAŁĄCZNIKI

Regulamin Konkursu
Załącznik do regulaminu - Karta zgłoszenia

Poprawiony: wtorek, 08 marca 2016 11:06
 

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 29 lutego 2016 11:52

W Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce "PERSPEKTYWY 2016"

ZESPÓŁ SZKÓŁ GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH

W TARNOWSKICH GÓRACH

otrzymał brązową odznakę


 

Gala finałowa Konkursu Historycznego „95 Rocznica Bitwy Warszawskiej”

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 29 lutego 2016 13:38

W dniu 12 lutego 2016 roku w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów wojewódzkiego konkursu historycznego „95 Rocznica Bitwy Warszawskiej”. Konkurs organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod patronatem Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach. Nagrody uczniom oraz nauczycielom i dyrektorom szkół – ich opiekunom, wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień – ppłk Piotr RANCIA z przedstawicielem Kuratorium Oświaty w Katowicach – Wacławem WÓJCIKIEM. Uczestnicy z zainteresowaniem zapoznali się z eksponatami Sali Tradycji Wojska Polskiego. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, którzy pod opieką mgr Pawła Janickiego zajęli następujące miejsca: pierwsze miejsce ex aequo zdobyły prace Violetty Wojdas ,,Bitwa Warszawska w twórczości artystycznej” oraz Natalii Susek wraz z Zuzanną Musialik ,,Bitwa Warszawska w pieśniach”. Drugie miejsce zajęła praca autorstwa Pauliny Dittmann oraz Marty Świerzy ,,Bitwa Warszawska-dowódcy”.

mgr Paweł Janicki


 

Licealiada Młodzieży w piłce siatkowej

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 02 lutego 2016 10:08

Dnia 27 stycznia w hali MOSiR w Miasteczku Śląskim odbył się turniej finałowy Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej juniorów. Nasi chłopcy po zaciętej walce w półfinale z tarnogórskim Mechanikiem, wywalczyli awans do ścisłego finału. Niestety, w meczu z Kolejówką okazaliśmy się nieco słabsi. Jest to jednak największy sukces siatkarzy Gastronomika od kilku lat.

Dnia 28 stycznia z kolei, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbył się turniej finałowy Powiatowej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej juniorek.

W turnieju tym udział wzięły drużyny, które wcześniej pokonały swoich przeciwników, zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach eliminacyjnych.

W zawodach finałowych zagrały zespoły: I LO im. Sempołowskiej, II LO im. Staszica, CEEH oraz gospodarz turnieju ZSGH.

Po bardzo wyrównanej walce najlepsze okazały się zawodniczki Sempy, pokonując w finale siatkarki ZSGH. Trzecie miejsce zajął tarnogórski Ekonomik, który z kolei okazał się lepszy w walce ze Staszicem.

Najlepszą siatkarką turnieju finałowego, zarówno sędziowie: Pan Krzysztof Izworski, Damian Szeliga i Dawid Maćkowiak, jak i opiekunowie drużyn biorących udział w turnieju uznali Natalię Kansy – zawodniczkę I LO.

Organizator – Pani Agnieszka Furmaniuk bardzo dziękuje sędziom, Dyrekcji za pomoc w organizacji zawodów oraz uczniom ZSGH za wspaniały doping.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Mamy Mistrza Polski!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 20 stycznia 2016 08:40

"W sobotę 19.12.2015 r. w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA, są to jedne z ważniejszych zawodów w roku. Wiktor Kupka, reprezentant klubu Fight Club Bytom oraz uczeń Naszej szkoły - kl. II TGb, zawalczył w kategorii junior -84kg. Zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze w swoich walkach, pierwszą walkę stoczył w Wiktorem Piotr, reprezentantem Graccie Barra Rzeszów. Wiktor Kupka zmusił przeciwnika do odklepania balachy dźwigni na łokieć, już w pierwszej rundzie. Walkę o finał stoczył z Kamilem Markowskim, reprezentantem Arrachion MMA Iława. Przeciwnik na początku walki chciał obalić Wiktora na matę, lecz ten wykorzystał jego złe wejście w nogi i zaatakował szyję przeciwnika, dusząc go gilotyną w 30s walki. Wiktor Kupka obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski MMA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów."


 

Turniej Counter Strike

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 17 listopada 2015 14:00

Rozpoczęły się rozgrywki Counter Strike.

W pierwszym meczu zagrały Drużyny

 • Ponczusie 69 vs.  Demonom Niebios
Po zaciekłej walce lepsza okazała się drużyna Ponczusiów 69. Wygrywając starcie 16:12

W drugim meczu zagrali:
 • Tasmańskie Diabły vs. Dzieci Proboszcza

Lepsza okazała się drużyna Tasmańskich Diabłów. Wygrywając starcie 16:6


W trzecim meczu zagrali:

 • P....Maciej vs. Niepokalane Dzieci

Lepsza była drużyna P...Maciej wygrywając 16:13


Czwarty mecz zagrały drużyny:

 • Pogoń za chlebem vs. Tourist.PRO

Po trudnej pierwszej rundzie gdzie Tourist.PRO przegrywało 12:3. Druga runda była zaciekla i Tourist.PRO w ostatecznym rozrachunku wygrali 16:14

 


Piąty mecz zagrały drużyny:

ABC vs. Oczy Ważki

Wygrała drużyna Oczy Ważki 16:0


Kolejny mecz zagrały drużyny

07 chłodź się vs. Lubię ananaski

Wygrali 07 chłodź się 16:5


Ćwierćfinały

1. Pierwszy mecz rozegrali:

Tasmańskie Diabły vs. Oczy Ważki - 6:16

2. Drugi mecz rozegrali:

07 Chłodź się vs. Ponczusie 69 - 9:16

3. mecz rozegrali:

P....Maciej vs. Tourist.PRO 16:0 (walkower)

 


 

Półfinały

Oczy Ważki vs. P...Maciej - 2:0

Pogoń za chlebem vs. Ponczusie69 -  1:2

 


 

FINAŁY

Mecz o trzecie miejsce P... Maciej vs. Pogoń za chlebem 0:2

Mecz o pierwsze miejsce Ponczusie69 vs. Oczy Ważki 1:2

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce - Oczy Ważki

II miejsce - Ponczusie 69

III miejsce - Pogoń za chlebem

IV -P.. Maciej

* wszelkie błędy w nazwach drużyn są celowe (takie nazwy zaproponowały drużyny biorące udział w turnieju)


Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 14:17
 

Kolejne wyróżnienie uczniów ZSG-H z historii!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 18 grudnia 2015 15:48

30 listopada 2015 roku zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie pod tytułem „Z Orłem białym przez wieki. Symbol władców, państwa i narodu”. Celami konkursu było min.

 1. Poznanie polskich symboli narodowych, przemian orła białego od średniowiecza aż po współczesność.
 2. Aktywizowanie uczniów zdolnych do rozwijania twórczych pasji i pogłębiania własnych zainteresowań.
 3. Zachęcenie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy w celu zdobycia niezbędnych wiadomości.
 4. Doskonalenie umiejętności literackich.
Więcej…
 

epodręczniki

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 listopada 2015 07:10

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia strony z E-Podręcznikami i przetestowania pomysłu ministerstwa.

http://www.epodreczniki.pl/begin/

są tam e-podręczniki na wszystkie etapy kształcenia.

Poprawiony: poniedziałek, 30 listopada 2015 07:19
 

Szkolna Liga Siatkówki

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 24 listopada 2015 10:40

 

W dniu 20 listopada zakończył się trwający od dwóch tygodni turniej Szkolnej Ligi Siatkówki. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów – czyli niemal 110 zawodników i zawodniczek naszej szkoły.

Do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze zespoły. W tym roku byli to reprezentanci klas:                    III TGb, III TH, IV THa oraz IV TGb.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

I miejsce – klasa IV TGB

II miejsce – klasa III TGB

III miejsce – klasa IV THA

IV miejsce – klasa III TH

Najlepszą zawodniczką została Karolina Drożdż z klasy III TGB a najlepszym zawodnikiem wybrany został Piotr Rozanka z klasy IV TGB.

Wszystkim finalistom gratulujemy!

 

 

Powiatowa Liga Siatkówki Chłopców

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 listopada 2015 07:57

Właśnie odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek w Powiatowej Lidze Siatkówki Chłopców. Pierwszy mecz graliśmy z Mechanikiem a drugi z Staszicem. Po zaciętej walce wygraliśmy z Mechanikiem 2:1 . Niestety w drugim meczu po jeszcze bardziej zaciętej walce przegraliśmy z Staszicem 1:2. Wiec póki co bilans mamy 1:1 jeden wygrany i jeden przegrany.

Poprawiony: piątek, 20 listopada 2015 08:02
 

Kierunek Błatna

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 02 listopada 2015 20:38

W dniach 3-4 października uczniowie ZSG-H ( 15 osób) rozpoczęli kolejny sezon działalności szkolnego koła turystycznego. Celem naszego rajdu było wejście- zdobycie Błatniej.

Nasza wycieczka rozpoczęła się zbiórką na dworcu PKP w Tarnowskich Górach o godz. 6.15. W Katowicach przesiedliśmy się do pociągu jadącego do Bielska-Białej. Następnie o godz. 9.05 miejskim autobusem dotarliśmy do stacji kolejki, która przewozi turystów na Szyndzielnię. Część grupy pod opieką naszych nauczycieli -p. Michała Cabana i p. Beaty Woźnej pieszo, czerwonym szlakiem zdobywała górę. Reszta uczniów z opiekunami: p. Tomaszem Respondkiem oraz p. Wenancjuszem Małotą wjechała kolejką na szczyt. Tam też uczestnicy weszli na nowo wybudowaną wieżę widokową, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki w jesiennych barwach. W tym dniu bardzo wyraźnie widzieliśmy pasmo Tatr.

Poprawiony: środa, 04 listopada 2015 14:28
Więcej…
 

Sukces Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich z historii!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 30 października 2015 19:10

Pod koniec października 2015 nastąpiło ogłoszenie wyników etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,95 rocznica Bitwy Warszawskiej” (obejmującego trzy województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie)  zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Celami konkursu było min.

 • mobilizacja szkół, nauczycieli, dzieci i młodzieży wokół idei odzyskania w 1918 r. przez Polskę niepodległości;
 • ukazanie myśli strategicznej Marszałka Józefa Piłsudskiego w rozstrzygnięciu Bitwy Warszawskiej w 1920 roku;
 • ukazanie znaczenia Bitwy Warszawskiej dla Europy i Świata;
 • uświadomienie znaczenia zakresu przygotowania organizacyjnego, logistycznego i sztabowego jako gwaranta zwycięskich działań polskich pododdziałów i oddziałów;
 • pokazanie postawy młodego pokolenia Polaków w masowym napływie ochotników w szeregi Wojska Polskiego;
 • Bitwa Warszawska wyrazem jedności narodu w walce o niepodległość.

Poprawiony: piątek, 30 października 2015 19:12
Więcej…
 

Niosę Pomoc - SOS Nepal

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 01 lipca 2015 13:24

Nasza szkoła włączyła się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej: "Niosę Pomoc - SOS Nepal". Celem tej kampanii jest przekaz, aby nie być obojętnym wobec cierpienia ofiar konfliktów zbrojnych i katastrof. Zebrane fundusze są przeznaczane na żywność, lekarstwa, schronienie. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami zebrali na ten szczytny cel środki pieniężne w kwocie 320 zł( trzysta dwadzieścia złotych). Zbiórka pieniędzy odbyła się 26.06.2015 r. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej BPH S.A.88-10600076-0000331000176063 SOS Nepal.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji bardzo dziękuję

organizatorka mgr Hanna Machura

Poprawiony: środa, 01 lipca 2015 13:27
 

Wykaz podręczników dla klas pierwszych

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 15 czerwca 2015 00:00

Z zakupem podręczników dobrze by było się wstrzymać do września

Plik do pobrania format doc

Podręczniki przedmioty ogólnokształcące

 

Z zakupem podręczników do przedmiotów zawodowych
prosimy by się wstrzymać do września.

Gdyby był problem z otwieraniem plików przez przeglądarkę to proszę kliknąć na wybranym linku prawym przyciskiem myszy i wybrać zapisz element docelowy jako /zapisz jako i zapisać plik na dysku komputera. Do otwarcia pliku w formacie doc (Ms Word 2000, lub nowszy)

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 11:53
 

Literacki sukces uczennicy z kl. III TH a Wiktorii Widery!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 17 czerwca 2015 10:16

6 czerwca 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie II Konkursu Literackiego " Recenzja ulubionej książki" organizowanego przez posła na Sejm RP Tomasza Głogowskiego z okazji Światowego Dnia Książki. Laureatką tego konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została uczennica z kl. III TH a Wiktoria Widera, przygotowana przez p. Katarzynę Kudlińską.

Poprawiony: środa, 17 czerwca 2015 10:20
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6

Nowe kierunki kształcenia z InnowacjamiWięcej w dziale kierunki kształcenia oraz rekrutacja

Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości