• Innowacja Pedagogiczna steward/stewardessa

  Cele szczegółowe innowacji i sposoby ich realizacji:

  poszerzenie wiedzy z zakresu obsługi ruchu lotniczego, poznanie specyfiki pracy na lotnisku i obsługi terminali, zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, zwiększanie zakresu branżowych umiejętności językowych, spotkania z pracownikami lotniska i stewardessami, realizacja zajęć praktycznych w porcie lotniczym, zajęcia z wizażystką, poszerzenie wiedzy z zakresu savior-vivre'u i kultury osobistej.

  więcej...

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

Samorząd uczniowski

Uczniowie ZSG-H  skupieni są w Samorządzie Uczniowskim w obrębie którego rozwiązują  problemy społeczności uczniowskiej, podejmują decyzje dotyczące przedsięwzięć uczniów w środowisku lokalnym, współdecydują o sprawach dotyczących szkoły.

Organem reprezentującym grono uczniowskie jest Rada Samorządu Uczniowskiego Samorządy Klasowe na początku każdego roku szkolnego wybierają spośród zgłoszonych przez siebie kandydatów Radę Samorządu Uczniowskiego, składającej się z Przewodniczącego, Zastępcę Przewodniczącego oraz Sekretarza SU. Rada SU reprezentuje grono uczniowskie, współpracuje z Dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną, może przedstawiać im wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, w szczególności dotyczących podstawowych praw ucznia.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Organizują szereg akcji, imprez i uroczystości na terenie szkoły i poza szkołą.

Grono uczniowskie udziela się charytatywnie przy wielu okazjach. Uczestniczy w Akcjach Krwiodawstwa organizowanych dorocznie w szkole przez PCK, organizują „Mikołajki” oraz „Bożonarodzeniowe Kolędowanie” domach pomocy, ośrodkach edukacyjnych, rehabilitacyjnych czy wychowawczych dla dzieci lub młodzieży z okolic Tarnowskich Gór. Uczniowie organizują także zbiórki pieniężne lub rzeczowe dla osób potrzebujących, dla poszkodowanych w katastrofach, dla osób chorych lub ubogich. Pomagają również zwierzętom z tarnogórskiego schroniska „Cichy Kąt” poprzez zbiórki potrzebnych w schronisku pokarmów i utensylii lub poprzez swoją własną pracę w ramach wolontariatu.

Uczniowie urozmaicają życie szkolne swoim wkładem artystycznym. Na szkolnych akademiach oraz apelach mogą zaprezentować swoje umiejętności konferansjerskie, scenopisarskie, aktorskie, wokalne lub recytatorskie. Propagując różne akcje lub upamiętniając różne święta zdobią gazetki ścienne czy też ozdabiają korytarze szkolne wykonanymi przez siebie plakatami lub dekoracjami tematycznymi. Na ściennej tablicy w bibliotece szkolnej publikują swoje poetyckie kompozycje. Czas pomiędzy lekcjami umilany jest przez szkolnych DJ’ów muzyką sączącą się z głośników radiowęzła. „Szkolni radiowcy” mają możliwość prezentowania swoich gustów muzycznych i zabawiania uczniów swoimi audycjami.

Uczniowie ZSG-H lubią sprawdzać swoje zdolności intelektualne i praktyczne, z racji czego bardzo chętnie uczestniczą w szeregu konkursach organizowanych w szkole i poza nią. Są to konkursy gastronomiczne, kelnerskie, historyczne, językowe, fotograficzne, plastyczne, literackie, jak również olimpiady przedmiotowe oraz wewnątrzszkolne i międzyszkolne zawody sportowe, w których nie rzadko wracają z medalami, dyplomami i wyróżnieniami.

Grono uczniowskie dba o również o dobre imię szkoły oraz zachowuje jej tradycje. Uczniowie wspólnie z Radą Pedagogiczną dorocznie promują szkołę podczas „Dni Otwartych Drzwi” oraz na tarnogórskich „Targach Edukacyjnych”. Uczestniczą w różnych uroczystościach powiatowych i miejskich, przede wszystkim poprzez godnie reprezentujący szkołę Poczet Sztandarowy, ale nie tylko. Samorząd Uczniowski pielęgnuje kontakt szkoły z zakładami i sponsorami współpracującymi ze ZSG-H, jak również z byłymi pracownikami szkoły.

Uczniowie ZSG-H lubią się dobrze bawić, dlatego chętnie organizują wycieczki lub biorą udział w zorganizowanych przez nauczycieli wycieczkach krajowych i zagranicznych. Wspólnie z nauczycielami wychodzą do kina, teatru, opery, na basen lub lodowisko. Tradycją uczniów stały się również imprezy półmetkowe oraz studniówki, które zawsze trwają do białego rana.

Uczniowie swoją pracą wspierają bazę gastronomiczną szkoły. W czasie zajęć praktycznych i technologicznych sami wypiekają ciasta i ciasteczka oraz przyrządzają przysmaki kuchni polskiej i zagranicznej. Pomagają w prowadzeniu szkolnej kawiarenki oraz warsztatów szkolnych, w których profesjonalnie obsługują przybyłych konsumentów. Często organizują również przyjęcia i bankiety poza szkołą, na których prezentują swoje umiejętności kulinarne oraz kelnerskie.

Jak wywnioskować można z powyższego opisu Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach to miejsce, w którym uczniowie w bardzo przyjemnej atmosferze spędzają czas nie tylko na nauce. Szkoła umożliwia swoim podopiecznym rozwijanie różnych umiejętności. Przy wielu okazjach można dać ujście swojej pomysłowości oraz wykazać się swoimi uzdolnieniami. W gronie uczniowskim chętnie sobie pomagamy i staramy się być dla wszystkich mili. W szkole można z przeróżnymi ludźmi zawrzeć wiele przyjaźni, z których wiele przetrwa próby czasu.

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Data Autor Odsłony
1 Komentarz do akcji Krwiodawstwa w ZSG-H zorganizowanej 11.10.2010 r. piątek, 04 marca 2011 Administrator 1459
2 Pasowanie na ucznia klas pierwszych piątek, 04 marca 2011 Administrator 1562
3 Szkolne Organizacje Uczniowskie piątek, 04 marca 2011 Administrator 2073
4 Nakrętka dla Oliwi piątek, 04 marca 2011 Administrator 2351
5 Podsumowanie działalności samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2009/2010 piątek, 04 marca 2011 Administrator 1727
 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości